Από ένα βαθμό πήραν ΑΕΛ και Ατρόμητος στο "AEL FC Arena", καθώς έμειναν στο 0-0 για την 4η αγωνιστική της Super League Σουρωτή. Για γκολ του Ρισβάνη στο 85', που δεν μέτρησε, διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Απολαυστικός ο Ατρόμητος, δεν άφησε κανένα περιθώριο στη Λαμία και επικράτησε 3-0 (Μανούσος 2, Ουάρντα), πετυχαίνοντας όλα τα γκολ του στο πρώτο ημίχρονο. Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Περιστεριώτες. (όλο το άρθρο)

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του εφετινή νίκη στη Super League, με 3-0 επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής (όλο το άρθρο)

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη στη Super League (όλο το άρθρο)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεργάζεται με την αστυνομία ώστε να εντοπίσει τους φιλάθλους της που φώναζαν το σύνθημα για το μέγεθος του πέους του Ρομελού Λουκακού, στον αγώνα με τη Σαουθάμπτον (όλο το άρθρο)

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του εφετινή νίκη στη Super League, με 3-0 επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Το ματς είχε τελειώσει από το πρώτο 45λεπτο με τα γκολ των Ουάρντα (27΄) και Μανούσου (28΄, 35΄). (όλο το άρθρο)

Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να πελαγοδρομεί μακριά από το "Απόστολος Νικολαΐδης" και ο Παναιτωλικός επικράτησε δίκαια με 2-0. Οι Μάζουρεκ και Κλέσιο σκόραραν για τους γηπεδούχους, ενώ αποχώρησε τραυματίας ο Τσάβες. (όλο το άρθρο)

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League πέτυχε ο Πλατανιάς, επικρατώντας 1-0 (όλο το άρθρο)

Ο Αμρ Ουάρντα είναι ο άνθρωπος που μπορεί να κάνει τη διαφορά. Ελαμψε ο Αιγύπτιος στο επιβλητικό 3-0 του Ατρομήτου επί της Λαμίας που διαμορφώθηκε από το πρώτο, κιόλας, ημίχρονο. (όλο το άρθρο)

Συμπληρώνονται 58 χρόνια από την ημέρα που ο Απόλλων διέλυσε με 23-0 (!) τον ΠΑΟ Νέας Μελανδίας για το Κύπελλο και το Sport24.gr θυμάται όλες τις αναμετρήσεις που κρίθηκαν με διψήφια διαφορά τερμάτων. (όλο το άρθρο)

Ολοκληρώθηκε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια για τον Παναιτωλικό -όχι μόνο φέτος- αλλά στην ιστορία του στη Super League με Μάζουρεκ και Κλέσιο (με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο) να δίνουν το πρώτο φετινό τρίποντο στην ομάδα του Αγρινίου. 89′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. (όλο το άρθρο)

Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε 2-0 με δύο αυτογκόλ στη Ζιρόνα και τελικά νίκησε 3-0 στο καταλανικό ντέρμπι, καθώς πέτυχε ιστορικό γκολ ο Λουίς Σουάρες (videos) (όλο το άρθρο)

Ο Μέσι δεν χρειάστηκε να σκοράρει, καθώς το έκαναν οι αντίπαλοί του στην ίδια τους την ομάδα και η Μπαρτσελόνα με δύο αυτογκόλ, νίκησε με 3-0 (όλο το άρθρο)

Η Σέλτικ πραγματοποίησε επιβλητική εμφάνιση και επικράτησε  2-0 της Ρέιντζερς στο «Αϊμπροξ» στο πρώτο εφετινό Old Firm στη Σκωτία. Η. (όλο το άρθρο)

Ο Παναιτωλικός νίκησε 2-0 τον Παναθηναϊκό που αντιμετωπίζει τεράστια προβλήματα. Ο Μάζουρεκ στο 19΄ και ο Κλέσιο στο 65΄ χάρισαν το πρώτο εφετινό. (όλο το άρθρο)

Με άγριες διαθέσεις περιμένει την Τετάρτη τον Ολυμπιακό η Γιουβέντους. Στο τοπικό ντέρμπι του Τορίνο η «Γηραιά  Κυρία» συνέτριψε με 4-0. (όλο το άρθρο)

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League πέτυχε ο Πλατανιάς, επικρατώντας 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο «Γ. Καμάρας», στο πλαίσιο. (όλο το άρθρο)

Το Μάντσεστερ παρέμεινε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ. Η Μάντσεστερ Σίτι συνέτριψε 5-0 την Κρίσταλ Πάλας στο. (όλο το άρθρο)