Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 1-0 της Λαμίας στη Ριζούπολη, στο τελευταίο φιλικό των δύο ομάδων πριν από την έναρξη της Super League. Σκόρερ ο Σάββας Σιατραβάνης στο 58ο λεπτό. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Σε ένα παιχνίδι που διεκόπη για πέντε λεπτά λόγω πτώσης στην τάση του ρεύματος η Ξάνθη και η Λαμία έμειναν στο 0-0 μετά από ένα κακό ποιοτικά ματς (όλο το άρθρο)

Στο παρθενικό παιχνίδι της ιστορίας της στη μεγάλη κατηγορία η Λαμία έδειξε χαρακτήρα καθώς έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (0-0) από την έδρα της "ανανεωμένης" Ξάνθης (όλο το άρθρο)

«Άσφαιρες» έμειναν, Ξάνθη και Λαμία στο ξεκίνημα του νέου πρωταθλήματος (όλο το άρθρο)

Η Σέλτικ ξεφεύγει στην 1η θέση της σκοτσέζικης Premiership, με το τρία στα τρία μετά από το 2-0 επί της Κιλμάρνοκ. Έχασε κι άλλους βαθμούς στη Γλασκόβη η Ρέιντζερς. (όλο το άρθρο)

Η Ντόρτμουντ ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με το 3-0 στην έδρα της Βόλφσμπουργκ και φρόντισε να το διαφημίσει με "πικάρισμα" στην.. (όλο το άρθρο)

Ο Νικ Κύργιος ήταν απολαυστικός απέναντι στον Ραφαέλ Ναδάλ και τον νίκησε με 2-0, παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά του Cincinnati Masters (όλο το άρθρο)

Ένα λάθος του Λούκα Μιλιβόγεβιτς έδωσε τη δύσκολη νίκη στη Λίβερπουλ με 1-0 επί της Κρίσταλ Πάλας στο "Άνφιλντ", μετά από τρεις διαδοχικές γκέλες. Πρώτη απώλεια για την Άρσεναλ. (όλο το άρθρο)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν ανώτερη, άργησε να σκοράρει στο πρώτο μέρος, όμως μέσα σε ένα τετράλεπτο "φωτιά" στο δεύτερο ημίχρονο διέλυσε με 4-0 την Σουόνσι στο Venue Liberty Stadium (VIDEO) (όλο το άρθρο)

Με τον Μάριο Γκέτσε να επιστρέφει στη δράση μετά από 6,5 μήνες, η Ντόρτμουντ διέλυσε με 3-0 τη Βόλφσμπουργκ εκτός έδρας. Αρχηγοί Σωκράτης Παπασταθόπουλος και Κυριάκος Παπαδόπουλος, ήττα για Λειψία. (όλο το άρθρο)