Με γεμάτο απουσιολόγιο, η αποστολή της ΑΕΚ για το παιχνίδι της Κυριακής (17/9) με τη Λαμία στο Περιστέρι (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Ο Βαγγέλης Αρναούτογλου γράφει για παρθενική φορά από την σεζόν της επιστροφής στη μεγάλη κατηγορία που η ΑΕΚ δεν έχει κανέναν λόγο να αισθάνεται αγωνιστικά κατώτερη του Ολυμπιακού (όλο το άρθρο)

Η ΑΕΚ πέτυχε 31 πόντους στην τέταρτη περίοδο και παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ επί 32 λεπτά, στο τέλος νίκησε το Ρέθυμνο Cretan Kings 93-82 στο τουρνουά "Ζιβανάρειο Basketball Cup" (όλο το άρθρο)

Ο Ελντερ Λόπες, ο οποίος όλη την εβδομάδα ταλαιπωρήθηκε με ενοχλήσεις στους κοιλιακούς προσαγωγούς, είναι στην αποστολή της ΑΕΚ για το ντέρμπι (όλο το άρθρο)

Ο Μπέσνικ Χάσι συμπεριέλαβε στην αποστολή για το ντέρμπι με την ΑΕΚ τον Κώστα Φορτούνη, με τον επίσημο Ολυμπιακό να στέλνει μάλιστα "μήνυμα" μέσω της ιστοσελίδας του (όλο το άρθρο)

Ονειρική πρεμιέρα στο νέο πρωτάθλημα έκανε ο Διομήδης Άργους, ο οποίος νίκησε 24-21 την ΑΕΚ στο κλειστό της Νέας Κίου. Επικράτηση του Φιλίππου επί του ΓΑΣ Καματερού. (όλο το άρθρο)

Τη δεύτερη της νίκη σε ισάριθμα ματς πέτυχε η ΑΕΚ στο «Ζιβανάρειο Basketball Cup», καθώς επικράτησε 93-82 του Ρεθύμνου στο Κλειστό «Τάσσος Παπαδόπουλος (όλο το άρθρο)

Η πρωτοπόρος του πρωταθλήματος ΑΕΚ υποδέχεται τον πρωταθλητή Ολυμπιακό στο πρώτο ντέρμπι της χρονιάς και το Sport24.gr παρουσιάζει το αλφαβητάρι της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστικής της Super League Σουρωτή. (όλο το άρθρο)

Απολαυστικός ο Ατρόμητος, δεν άφησε κανένα περιθώριο στη Λαμία και επικράτησε 3-0 (Μανούσος 2, Ουάρντα), πετυχαίνοντας όλα τα γκολ του στο πρώτο ημίχρονο. Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Περιστεριώτες. (όλο το άρθρο)

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του εφετινή νίκη στη Super League, με 3-0 επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Το ματς είχε τελειώσει από το πρώτο 45λεπτο με τα γκολ των Ουάρντα (27΄) και Μανούσου (28΄, 35΄). (όλο το άρθρο)

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη στη Super League (όλο το άρθρο)

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του εφετινή νίκη στη Super League, με 3-0 επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής (όλο το άρθρο)

Ο Αμρ Ουάρντα είναι ο άνθρωπος που μπορεί να κάνει τη διαφορά. Ελαμψε ο Αιγύπτιος στο επιβλητικό 3-0 του Ατρομήτου επί της Λαμίας που διαμορφώθηκε από το πρώτο, κιόλας, ημίχρονο. (όλο το άρθρο)

Ο Κώστας Φορτούνης είναι στην αποστολή του Ολυμπιακού για το ντέρμπι με την ΑΕΚ, την Κυριακή στο ΟΑΚΑ.  Ο Φορτούνης είχε τις τελευταίες. (όλο το άρθρο)

Όπως και πριν από τη Μπριζ, έτσι και παραμονή του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, ο Μελισσανίδης πήγε στα Σπάτα στην τελευταία προπόνηση της ΑΕΚ (όλο το άρθρο)

Έπειτα από μία θετικότατη πρώτη σεζόν στην ΑΕΚ, που οδήγησε στην κλήση του στην Εθνική Ανδρών, ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης δείχνει πλέον έτοιμος να αποκτήσει μεγαλύτερο ρόλο στην “Ένωση” (όλο το άρθρο)

Ο Κώστας Φορτούνης το έλεγε εξ αρχής ότι θα προλάβει το ματς με την ΑΕΚ (24/9, 20.30) και ο Μπέσνικ Χάσι τον συμπεριέλαβε στην αποστολή. (όλο το άρθρο)

Σε μεγάλο βαθμό έχουν ξεκαθαρίσει οι σκέψεις του Μπέσνικ Χάσι ενόψει του ντέρμπι στο ΟΑΚΑ (24/9, 20:30) με την ΑΕΚ. Τα πρόσωπα της ενδεκάδας που του δίνουν ευελιξία σε διάταξη και σύστημα. (όλο το άρθρο)

Υπό πίεση ο Μπέσνικ Χάσι, ο οποίος πάντως ό,τι και να γίνει θα μπει την Τρίτη (26/9) στο αεροπλάνο για Τορίνο. Ποια τα πλάνα του κόουτς για το αποψινό ντέρμπι με την ΑΕΚ (24/9, 20. (όλο το άρθρο)

Ο Τάσος Σιδηρόπουλος διευθύνει το ΑΕΚ - Ολυμπιακός στο ΟΑΚΑ και το Sport24.gr παρουσιάζει το προφίλ του 38χρονου ρέφερι, ο οποίος θεωρείται από πολλούς ως η καλύτερη "σφυρίχτρα" στη χώρα, αλλά παράλληλα διχάζει. (όλο το άρθρο)

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K-20, ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή και επικράτησε με σκορ 2-1 στο εκτός έδρας ντέρμπι με την ΑΕΚ. Σκόρερ οι Χριστόπουλος (2'), Πανάγου (18') και Αγιώτης (85'). (όλο το άρθρο)