Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος σημείωσε το δεύτερο γκολ της Ντόρτμουντ στην αναμέτρηση με την Κολωνία, με τον διαιτητή να κάνει χρήση του Video Assistant Referee πριν επικυρώσει το τέρμα του Έλληνα στόπερ! (VIDEOS) (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Η πέμπτη αγωνιστική της Super League Σουρωτή ξεκίνησε με τρία ματς και πολλά γκολ. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τις αναμετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο (23/9). (όλο το άρθρο)

Η FIFA ανακοίνωσε τα 10 υποψήφια γκολ για το βραβείο Πούσκας 2017 και το Sport24.gr σου δίνει τη δυνατότητα να ψηφίσεις το καλύτερο. (όλο το άρθρο)

Ο Μάρκους Μπεργκ πέτυχε δυο γκολ, το δεύτερο με εντυπωσιακή γυριστή κεφαλιά, και είχε μια ασίστ στη πρώτη νίκη της Αλ Αΐν στο πρωτάθλημα (όλο το άρθρο)

Ο Ρομελού Λουκακού άνοιξε το σκορ για την Μ. Γιουνάιτεντ απέναντι στην Σαουθάμπτον και πανηγύρισε ταυτόχρονα τρία ρεκόρ με τη φανέλα των "κόκκινων διαβόλων" (VIDEO)!. (όλο το άρθρο)

Ο Εμανουέλ Εμενίκε ήρθε με μεγάλες φιλοδοξίες στον Ολυμπιακό, θέλοντας να πάρει τη φανέλα του βασικού επιθετικού και ξεκινώντας με γκολ στον (όλο το άρθρο)

Ο Γουέιν Ρούνεϊ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στον αγώνα της Έβερτον με την Μπόρνμουθ στο "Goodison" όχι για κάποιο γκολ του αλλά για τον σοκαριστικό τραυματισμό του (VIDEO)! (όλο το άρθρο)

Ο Θοδωρής Αρμύλαγος μπορεί να είναι 49 ετών, αλλά δεν έχει ξεχάσει την τέχνη του γκολ και βρήκε δίχτυα στην αναμέτρηση της Καρύστου με το Καλοχώρι (όλο το άρθρο)

Ο 18χρονος Έλληνας επιθετικός της Ντόρτμουντ, Αργύρης Καμπετσής, μίλησε στον Sport24 Radio 103,3 για τις διαφορές ανάμεσα στο γερμανικό και το ελληνικό πρωτάθλημα και τις συμβουλές των Παπασταθόπουλου κι Ομπαμεγιάνγκ (όλο το άρθρο)

Απολαυστικός ο Ατρόμητος, δεν άφησε κανένα περιθώριο στη Λαμία και επικράτησε 3-0 (Μανούσος 2, Ουάρντα), πετυχαίνοντας όλα τα γκολ του στο πρώτο ημίχρονο. Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Περιστεριώτες. (όλο το άρθρο)

Μετά από 19 χρόνια συνεχούς παρουσίας στους αγωνιστικούς χώρους, περίπου 500 αγώνες και 150 γκολ, ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, αποφάσισε να βάλει (όλο το άρθρο)

Η Ντόρτμουντ νίκησε 6-1 την Γκλάντμπαχ και διατηρήθηκε στην κορυφή, ενώ ο Ομπαμεγιάνγκ πέτυχε χατ-τρικ και με 8 γκολ πλέον είναι πρώτος σκόρερ της Bundesliga (videos) (όλο το άρθρο)

Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε 2-0 με δύο αυτογκόλ στη Ζιρόνα και τελικά νίκησε 3-0 στο καταλανικό ντέρμπι, καθώς πέτυχε ιστορικό γκολ ο Λουίς Σουάρες (videos) (όλο το άρθρο)

Ολοκληρώθηκε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια για τον Παναιτωλικό -όχι μόνο φέτος- αλλά στην ιστορία του στη Super League με Μάζουρεκ και Κλέσιο (με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο) να δίνουν το πρώτο φετινό τρίποντο στην ομάδα του Αγρινίου. 89′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. (όλο το άρθρο)

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του εφετινή νίκη στη Super League, με 3-0 επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Το ματς είχε τελειώσει από το πρώτο 45λεπτο με τα γκολ των Ουάρντα (27΄) και Μανούσου (28΄, 35΄). (όλο το άρθρο)