Με δύο γκολ στο τέλος (85', 91') ο Ντιμπάλα ισοφάρισε αυτά του Ιμπόμπιλε (32', 54'), αλλά ήρθε ο Μούρτζια να σκοράρει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και να δώσει το Super Cup στην Λάτσιο με το τελικό 3-2 επί της Γιουβέντους (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Η Μίλαν πανηγύρισε δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα όμως ο Σίλβιο Μπερλουσκόνι έχει πάψει καιρό να την παρακολουθεί και αποκάλυψε το "γιατί" σε τηλεοπτική εκπομπή. "Καρφί" και για την Γιουβέντους. (όλο το άρθρο)

Τον βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε ο Πανιώνιος στο Αγρίνιο, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Παναιτωλικό για την 18η αγωνιστική της Super League. Οι «κυανέρυθροι» στάθηκαν τυχεροί, καθώς δεν άξιζαν το βαθμό της ισοπαλίας. (όλο το άρθρο)

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές των αναμετρήσεων που διεξήχθησαν μέχρι τώρα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή. (VIDEOS). (όλο το άρθρο)

Με αίτημά του στη FIFA ο Ολυμπιακός ζήτησε να οριστούν ξένοι διαιτητές στα ντέρμπι του στον β' γύρο της Super League Σουρωτή. Είναι μάλλον απίθανο να γίνει αυτό δεκτό από την Παγκόσμια Ομοσπονδία. (όλο το άρθρο)

Το βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε ο Πανιώνιος στο Αγρίνιο, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Παναιτωλικό για την 18η αγωνιστική της Super League. . (όλο το άρθρο)

Σκληρή η μάχη για το "χρυσό παπούτσι" της Super League Σουρωτή. Ο Ιρανός του Ολυμπιακού που ξεπέρασε πρώτος το διψήφιο όριο, ο Πρίγιοβιτς που τον καταδιώκει και τα αουτσάιντερ. (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 την Ξάνθη με πρωταγωνιστή τον Καρίμ Ανσαριφάρντ (δύο γκολ, το άλλο ο Φορτούνης), έφθασε τις εννιά διαδοχικές νίκες κι ανανέωσε την παρουσία του στην κορυφή της Super League Σουρωτή (όλο το άρθρο)