Ο Ολυμπιακός διανύει περίοδο αγωνιστικής κρίσης, όπως απέδειξε κι απόψε παραχωρώντας ισοπαλία (που ήταν σαν ήττα) στο άδειο γήπεδό του απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης με 1-1 (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

O Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος σημείωσε για πρώτη φορά γκολ σε βάρος του Ολυμπιακού, ύστερα από 13 ανεπιτυχείς προσπάθειες και 12 χρόνια (όλο το άρθρο)

Παρακολουθήστε τα videos με τα γκολ και τα highlights απ'τη μεγάλη ανατροπή της ΑΕΚ στο ντερμπι με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ (όλο το άρθρο)

Η πέμπτη αγωνιστική της Super League Σουρωτή είχε περισσότερα γκολ σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τις αναμετρήσεις έχουν γίνει έως τώρα. (όλο το άρθρο)

Του ιερέως Ιωάνη Σουρλίγκα Μέ ἰδιαίτερη λαμπρότητα ἑόρτασε τήν Κυριακή 24η Σεπτεμβρίου 2017, ἠ Ἀρκαδία καί ἡ πρωτεύουσά της ἡ Τρίπολη τήν 196η ἐπέτειο ἀπό τήν ἀπελευθέρωσή της.  Κλῆρος καί Λαός, παρουσία τοῦ Προέδρου τῆς Δημοκρατίας κ. (όλο το άρθρο)

Αμέσως μετά την ήττα του Ολυμπιακού από την ΑΕΚ κόσμος των "ερυθρολεύκων" συγκεντρώθηκε στο Ρέντη για να περιμένει την αποστολή της ομάδας (όλο το άρθρο)

blogs

Την απόλυτη ποδοσφαιρική φαντασίωση έζησε η ΑΕΚ και ο κόσμος της στο παιχνίδι ΑΕΚ – Ολυμπιακός. Εκεί που φαινόταν κλινικά… νεκρή από τα χτυπήματα του Ολυμπιακού, η «Ένωση» αναστήθηκε και χάρη στον εκπληκτικό Χριστοδουλόπουλο, πέτυχε ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ανατροπή στο ντέρμπι (3-2)!… Με μια γκολάρα και μια ασύλληπτη «φωτοβολίδα» (64’, 79’), ο Λάζαρος απάντησε μόνος του στα […] Το άρθρο ΑΕΚ &# (όλο το άρθρο)

Ο Λούκας Αλάριο στο ντεμπούτο του στην Bundesliga είχε γκολ και ασίστ, οδηγώντας μαζί με τους Φόλαντ και Μπέιλι τη Λεβερκούζεν στη νίκη με 3-0 επί του Αμβούργου (videos) (όλο το άρθρο)

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο 46', η ΑΕΚ γύρισε το ματς με δύο γκολ του Χριστοδουλόπουλου (γκολάρα με φάουλ για το 2-2) και νίκησε στο τέλος με 3-2 τον Ολυμπιακό με γκολ του Μάνταλου στο 90'. Παθητικός ο Ολυμπιακός του Χάσι, κατέρρευσε στο 2ο ημίχρονο. (όλο το άρθρο)

Oλες οι πιθανές λύσεις για την επόμενη μέρα στον πάγκο του Ολυμπιακού. Τι συμβαίνει με τον Νικοπολίδη, ποια ονόματα ακούγονται για το διάστημα μέχρι το τέλος της εφετινής σεζόν. (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 2-0 στο ΟΑΚΑ, κατέρρευσε μετά το 60' και ηττήθηκε με 3-2 από την ΑΕΚ, χωρίς να παρουσιάσει κάτι καλό, εκτός από τα δύο τέρματα (όλο το άρθρο)

Ο Μπέσνικ Χάσι αποτελεί ήδη παρελθόν για τον Ολυμπιακό. Ο Κοσοβάρος προπονητής ενημερώθηκε από τους ανθρώπους της ομάδας. (όλο το άρθρο)

Παρελθόν θα πρέπει να θεωρείται ο Μπέσνικ Χάσι από τον πάγκο του Ολυμπιακού. Η ήττα από την ΑΕΚ, κυρίως από τον τρόπο που προήλθε, εξόργισε τον. (όλο το άρθρο)

Ο Μπέσνικ Χάσι αποτελεί οριστκά παρελθόν για τον Ολυμπιακό, καθώς του ανακοινώθηκε από τους διοικούντες την ΠΑΕ η λύση της συνεργασίας (όλο το άρθρο)

Πενήντα φίλοι του Ολυμπιακού υποδέχτηκαν την αποστολή της ομάδας στο Ρέντη με αντιπροσωπεία φίλων των "ερυθρολεύκων" να μιλάει στους ποδοσφαιριστές (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός νίκησε 90-82 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στον τελικό του δεύτερου International Tournament που έγινε στο Ηράκλειο και κατέκτησε την πρώτη (όλο το άρθρο)

Το ντέρμπι μεταξύ της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού διακόπηκε προσωρινά στο 69ο λεπτό λόγω ρίψης δακρυγόνων έξω απ' το γήπεδο που έκαναν αποπνικτική την ατμόσφαιρα. Συμπλοκές ανάμεσα σε οπαδούς της Ένωσης και ΜΑΤ έξω απ' το ΟΑΚΑ. (όλο το άρθρο)

Η ΑΕΚ πανηγύρισε στην έδρα της κόντρα στον Ολυμπιακό για τρίτη σερί σεζον για το πρωτάθλημα, κάτι που είχε να πετύχει από τη δεκαετία του '90! Διαβάστε λεπτομέρειες (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός νίκησε την Μακάμπι Τελ Αβίβ με 90-82, έχοντας ξέσπασμα στην 3η περίοδο και κατέκτησε το τουρνουά στην Κρήτη. Ξεχώρισαν οι Ρόμπερτς (18π) και Μιλουτίνοβ (17π). (όλο το άρθρο)

Η ήττα από την ΑΕΚ στο ντέρμπυ οδήγησε στη λύση της συνεργασίας του Ολυμπιακο (όλο το άρθρο)

Χωρίς προβλήματα διανύει την τελική ευθεία της προετοιμασίας της για την αναμέτρηση της Δευτέρας (19:30) με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης στο Xanthi FC Arena, η ξανθιώτικη ομάδα.Το Σάββατο το πρωί, στην τελευταία προπόνηση αυξημένης έντασης και πριν το χαλάρωμα της Κυριακής, το τεχνικό επιτελείο έδωσε τις οδηγίες του σε θέματα τακτικής στο μεγαλύτερο κομμάτι των ασκήσεων. (όλο το άρθρο)

Ήταν ένα από τα καλύτερα ντέρμπυ των τελευταίων ετών, με την ΑΕΚ να κάνει μια επ (όλο το άρθρο)

Στο ποδόσφαιρο τα έχουμε δει όλα. Ήττα σαν αυτή του Ολυμπιακού από την ΑΕΚ, που έπεσε από την Ακρόπολη και βρήκε. (όλο το άρθρο)

Ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς έδωσε ξανά τη λύση για τον ΠΑΟΚ και τον έφερε- τουλάχιστον προσωρινά- στην κορυφή της Super League. Με γκολ του Σέρβου. (όλο το άρθρο)

Η Μαρσέιγ επικράτησε 2-0 της Τουλούζ στο "Vélodrome", έτσι η ομάδα του Ρούντι Γκαρθία έχει τρεις σερί νίκες, χωρίς μάλιστα να έχει δεχτεί γκολ (όλο το άρθρο)

Με γκολ που σημείωσε στο 48’ ο Μελιάδης με σουτ η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού επιβλήθηκε 1-0 της ΑΕΛ στο Emileon. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη και έφτασε δίκαια στη νίκη. (όλο το άρθρο)

Ο Πανιώνιος απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο και νίκησε την ΑΕΛ στη Νέα Σμύρνη με 4-1, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League. Τα γκολ. (όλο το άρθρο)

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε την αγωνιστική άνοδό του μετά το ματς Κυπέλλου με τον Λεβαδειακό και έσπασε το αήττητο του ΠΑΣ Γιάννινα με γκολ που ήρθε από τα… μαγικά κεφάλια Μάτος και Πρίγιοβιτς (όλο το άρθρο)

Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος σημείωσε ένα τρομερό γκολ στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, η οποία θύμισε.. (όλο το άρθρο)

Ποιός Ρομπέρτο Κάρλος; Το φάουλ-γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου είναι βγαλμένο μέσα από τις κορυφαίες δημιουργίες του Ζουνίνιο Περναμπουκάνο και υπάρχει σχετικό video που το αποδεικνύει! (όλο το άρθρο)

Ο Λεβαδειακός παρέμεινε αήττητος και στην Κέρκυρα (1-1) με τους Βοιωτούς να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο για σαράντα λεπτά. Τα γκολ οι Νιάς, Επστάιν. (όλο το άρθρο)

Ο Μάρκο Μάριν έβαλε μπροστά στο σκορ τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ και πανηγύρισε έξαλλα το όμορφο γκολ που σημείωσε. Δείτε PHOTOS. (όλο το άρθρο)