Θα γίνει κανονικά το βράδυ της Κυριακής (14/1) το υπόλοιπο παιχνίδι του Λεβαδειακού με τον ΠΑΟ, αφού η βροχή σταμάτησε και τα άσχημα καιρικά φαινόμενα υποχώρησαν από τα ξημερώματα. Ολο το παρασκήνιο μίας απίστευτης φαρσοκωμωδίας με απόφαση του διαιτητή Ευαγγέλου. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Η Αλ-Αΐν νίκησε 6-2 τη Χάτα, με τον Μάρκους Μπεργκ να σκοράρει δύο φορές, έτσι έφτασε τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων (videos) (όλο το άρθρο)

Σ' ένα από τα καλύτερα εφετινά ματς, ΠΑΣ και Ατρόμητος δεν νίκησαν έστω και αν πέτυχαν από δύο γκολ ο καθένας (2-2). Οι συγκινήσεις στο τελευταίο τρίλεπτο έδιναν και έπαιρναν. (όλο το άρθρο)

blogs

Φόβοι για προβοκάτσια στο σημερινό συλλαλητήριο για τη Μακεδονία στη Θεσσαλονίκη. Ήδη ξεκίνησαν τα πρώτα επεισόδια. (όλο το άρθρο)

Η προετοιμασία του Ολυμπιακού για τον αγώνα πρωταθλήματος με την Ξάνθη ολοκληρώθηκε χωρίς απρόοπτα της τελευταίας στιγμής και ο Όσκαρ Γκαρσία (όλο το άρθρο)

Για την επόμενη μέρα της ΑΕΚ μετά το στραβοπάτημα στην Λάρισα, μίλησε ήδη ο Χιμένεθ στους παίκτες του, αμέσως μετά την λήξη του ματς (όλο το άρθρο)

Ταλαιπωρία για τους διερχόμενους στο κέντρο της πόλης καθώς ξεκινούν αύριο τα έργα για την ανακατασκευή της οδού Ηπείρου, στη Λάρισα (όλο το άρθρο)

Αποφασίστηκε από το υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής η αποδοχή των οικονομικών προσφορών των εταιρειών και η κατακύρωση των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού για την εξυπηρέτηση δρομολογιακών γραμμών με σύναψη σύμβασης ανάθεσης δημόσιας υπηρεσίας διάρκειας από 01/11/2017 μέχρι 31/10/2018 για τις συμβάσεις ενός έτους ή μέχρι 31/10/2020 για τις συμβάσεις τριετούς διάρκειας (όλο το άρθρο)

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας εύκολα την Κέρκυρα με 3-0 σε ένα ματς όπου οι πράσινοι εκτός των τριών τερμάτων είχαν δυο δοκάρια και σωρεία χαμένων ευκαιριών (όλο το άρθρο)

Με γκολ του Καραγιάννη πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, η Λαμία νίκησε 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης. Διαμαρτύρονται οι Αρκάδες, στη φάση του τέρματος η μπάλα χτύπησε στο χέρι του σκόρερ. (όλο το άρθρο)

Συγκλονιστικό ήταν το φινάλε στα Ιωάννινα στο ματς του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ατρόμητο με τον ΠΑΣ να κάνει την ανατροπή με δυο γκολ στο 87' και το 89' και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις σε 2-2 (όλο το άρθρο)

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Φίλιππος Βέροιας, ο οποίος αντιμετώπισε στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Γ' Εθνικής (3ος όμιλος) τον Πρωτέα Γρεβενών. Οι παίκτες του Δημήτρη Γκίμα απο την αρχή του αγώνα πήραν προβάδισμα στο σκορ (12-20 στο 10') ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο αύξησαν την διαφορά στο +12 (30-42). (όλο το άρθρο)

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η ομάδα της Νέας Σμύρνης σκόραρε στην πρώτη της τελική στο ματς στο 81′ και έφυγε από την έδρα του Παναιτωλικού με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) Τι και αν δεν είχε δημιουργήσει ούτε μία καλή στιγμή ως το 81’, ο Πανιώνιος κατάφερε να περάσει αλώβητος από το Αγρίνιο αποσπώντας ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ - Άδικη μοιρασιά στο Αγρίνιο! (όλο το άρθρο)

Άρωμα Ελλάδας στην «καρδιά» του Βερολίνου θα δώσει για τρίτη χρονιά το φεστιβάλ κινηματογράφου Hellas Filmbox Berlin που οργανώνει ένας Έλληνας. Το φεστιβάλ ξεκινάει την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου και όπως δηλώνει στο Αθηναϊκό-Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων ο εμπνευστής του φεστιβάλ Αστέρης Κούτουλας «το πρώτο φεστιβάλ ήταν τον Ιανουάριο του 2016. (όλο το άρθρο)

Φοβερό ματς στους «Ζωσιμάδες» όπου ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, ενώ το σκορ στο 87΄ ήταν 0-1 με  πέναλτι του Ντάουντα από το 71ο λεπτό. Ο Κόντε στο 87΄ και ο Μπέρτρα στο 89΄ υπέγραψαν τη μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους, όμως στο 90΄ ο Καρασαλίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-2. (όλο το άρθρο)

Απίστευτο ματς στους «Ζωσιμάδες» για τη 18η αγωνιστική της Super League, όπου ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, ενώ το σκορ στο 87΄ ήταν 0-1 με πέναλτι του Ντάουντα από το 71ο λεπτό. Ο Κόντε στο 87΄ και ο Μπέρτρα στο 89΄ υπέγραψαν τη μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους, όμως το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει ακόμα και στο 90΄ ο Καρασαλίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-2. (όλο το άρθρο)

Η ΑΛΦΑ 93 δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες απέναντι στους μαχητικούς Αργοναύτες και επικράτησε 73-57 για την 2η αγωνιστική του Β γύρου της Α ΕΣΚΑΒΔΕ Ανδρών. Οι παίχτες του Χρήστου Σταυρόπουλου ξεκίνησαν από το πρώτο λεπτό δυνατά το παιχνίδι όμως η αστοχία στην επίθεση επέτρεψε στους Αργοναύτες και στον Σπύρο Τσιρώνη να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ - Επιστροφή στις νίκες για την ΑΛΦΑ 93 BC (όλο το άρθρο)