Ο Όμρι Άλτμαν σκόραρε στο 32' και ο Παναθηναϊκός νίκησε 1-0 τον Απόλλωνα στη Λεωφόρο. Ουδεμία διαφοροποίηση ωστόσο σε σχέση με τις προηγούμενες, άνευρες, εμφανίσεις της ομάδας του Μαρίνου Ουζουνίδη, η οποία απειλήθηκε με ισοφάριση χωρίς ν' απειλήσει. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Ο κακός για ένα 45λεπτο Παναθηναϊκός, «έσωσε την παρτίδα» στο δεύτερο μέρος με το γκολ του Μ (όλο το άρθρο)

Η Λαμία "κοίμισε" τον Παναθηναϊκό και πήρε "χρυσό" βαθμό στο Δ.Α. (όλο το άρθρο)

Σπάνια συναντάς τέτοια ομοιότητα ανάμεσα σε δυο πρόσωπα. Στο ματς της Λαμίας με τον Παναθηναϊκό ο. (όλο το άρθρο)

Ο Παναθηναϊκός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τη Λαμία, σε μία νέα απώλεια βαθμών στην επαρχία. Ισοφάρισε ο Μολίνς στο 84’ και πήγε να το γυρίσει με δοκάρι στο 92’, ο Χουλτ με αυτογκόλ το 1-0 στο 37’. (όλο το άρθρο)

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές η Κέρκυρα επέστρεψε στις νίκες. Οι «Φαίακες» με το γκολ του Νούνες στο 79΄ επικράτησαν με 1-0 του Παναιτωλικού,. (όλο το άρθρο)

Με γκολ του Νούνες στο 79', 13 λεπτά μετά την είσοδό του, η Κέρκυρα νίκησε 1-0 τον Παναιτωλικό και κατέκτησε το δεύτερο τρίποντο στη Super League Σουρωτή ύστερα από οκτώ αγώνες. (VIDEO). (όλο το άρθρο)

Ο Παναγιώτης Τζίμας πέτυχε τέσσερα γκολ στην επιβλητική νίκη της Εθνικής Παίδων επί του Γιβραλτάρ με 6-0 στα πλαίσια της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (όλο το άρθρο)

Ο Γιώργος Σαββίδης πόσταρε πρωτοσέλιδο μετά το σπουδαίο διπλό στη σεζόν που ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον πρώτο τίτλο και σχολίασε: "Ποτέ δεν ξέρεις.. (όλο το άρθρο)

Οι εξαφανισμένοι Αλαφούζος και σία θα παραμείνουν εξαφανισμένοι. Αυτό θα πρέπει να το καταλάβουν στον Παναθηναϊκό. (όλο το άρθρο)

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης κατσάδιασε τους παίκτες του Παναθηναϊκού για την απόδοση που είχαν στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού με τη Λαμία (όλο το άρθρο)

Ο Μπάμπης Τσιμπίδας γράφει για τον Παναθηναϊκό που έχει πάψει να φοβίζει τους αντιπάλους του και για τις προοπτικές που δεν δείχνουν ότι αυτό το συναίσθημα θα επανέρθει σύντομα (όλο το άρθρο)

Η Ιντερ «έκοψε» τους πρώτους βαθμούς στη Νάπολι, η οποία προέρχονταν από οκτώ συνεχόμενες νίκες. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι έμεινε στο 0-0 με. (όλο το άρθρο)

Διπλή ελληνική παρουσία υπάρχει στο Top 10 της 2ης αγωνιστικής της EuroLeague. Ο Ιωάννης Παπαπέτρου από τον Ολυμπιακό και ο Τζέιμς Γκιστ από τον Παναθηναϊκό βρήκαν μία θέση (και μάλιστα ψηλά) στις καλύτερες φάσεις του διημέρου (VIDEO). (όλο το άρθρο)

Αποτελέσματα Α’ ΕΠΣΝΑ (6η αγωνιστική) Αναμέτρηση Αποτέλεσμα Τρίκαρδος Κατοχής – Αναγέννηση Μεσολογγίου 4-0 Θύελλα Παραβόλας – Απόλλων Θέρμου 1957 0-0 Ατρόμητος Αντιρρίου – Ηρακλής Αστακού 2-0 Απόλλων Δοκιμίου – Αράκυνθος Ματαράγκας 1-2 Αχελώος Αγγελ/στρου – Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0 Α.Ε. (όλο το άρθρο)

Σε ρυθμούς ρελαντί ο Παμμηλιακός 0-2 τον ΑΠΣ Κύθνου Δίχως να χρειαστεί το 100% των δυνατοτήτων του ο Παμμηλιακός με 1 γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησε με 0-2 κόντρα στον ΑΠΣ Κύθνου που ως .. (όλο το άρθρο)

Μπορεί να μην γεμίζει το μάτι, μπορεί να μην έχει πολύ κόσμο και λαϊκό έρεισμα, ωστόσο η Κέρκυρα τη δουλειά την κάνει καλά. Τελευταίο θύμα της ο Παναιτωλικός στο νησί των Φαιάκων (1-0). (όλο το άρθρο)

Χωρίς να «πατήσει γκάζι» η Μπαρτσελόνα πέτυχε την 8η νίκη της σε εννέα  ματς στη La Liga, αυτή την φορά με «θύμα» την Μάλαγα (2-0) στο «Καμπ (όλο το άρθρο)