Μετά την Παρί Σεν Ζερμέν, άλλη μία ομάδα «καθάρισε» -ουσιαστικά- από το πρώτο κιόλας ματς την πρόκριση για τους προημιτελικούς του Champions League. Η ιστορία επαναλαμβάνεται και μετά το 2005, το 2013 και 2014, η Μπάγερν «πετάει έξω» από την φάση των «16» την Άρσεναλ. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Η Ρεάλ Μαδρίτης "λύγισε" στο "Μεστάγια" σε εξ αναβολής αγώνα και η ήττα με 2-1 από τη Βαλένθια κρατάει ανοιχτή τη μάχη του πρωταθλήματος στην Primera Division (όλο το άρθρο)

Η Ρεάλ ηττήθηκε 2-1 από τη Βαλένθια στο εξ αναβολής ματς του ισπανικού πρωταθλήματος, ενα αποτέλεσμα που δίνει μεγάλο ενδιαφέρον στην La Liga. H ομάδα του Ζιντάν παραμένει στους 52 βαθμούς και στο +1 από Μπαρτσελόνα και στο +3 από Σεβίλλη, έχοντας παιχνίδι λιγότερο. (όλο το άρθρο)

«Φωτιά» έβαλε στο ισπανικό πρωτάθλημα η Βαλένθια μετά τη  σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Ρεάλ Μαδρίτης στο «Μεστάγια», σε εξ αναβολής αναμέτρηση (όλο το άρθρο)

Με το ένα πόδι εκτός Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φέρεται να βρίσκεται ο Γουέιν Ρούνεϊ. Ο Άγγλος επιθετικός είναι απογοητευμένος απ' το νέο του ρόλο και σκέφτεται να κάνει το μακρινό ταξίδι για την Κίνα. (όλο το άρθρο)

Η Γιουβέντους με δύο γκολ σε δύο λεπτά από τις δύο αλλαγές της, έφυγε με καθαρό σκορ από την Πορτογαλία, επικρατώντας με 2-0 της Πόρτο και βρίσκεται με το ενάμισι πόδι στη φάση των "16" του Champions League. Ελπίζει η Λέστερ που μείωσε και έφυγε με. (όλο το άρθρο)

"8 μήνες απλήρωτοι, 12 μήνες όμηροι" λένε οι εργαζόμενοι του Mega! Ο Mediaρχης του Sport24.gr, Νίκος Μποζιονέλος, γράφει για τις εξελίξεις στο megaλο κανάλι. (όλο το άρθρο)

Το άστρο είναι ένας πολύ ψυχρός ερυθρός νάνος με την ονομασία Trappist-1, με μέγεθος μόλις το 8% του Ήλιου μας και οριακά μεγαλύτερο του πλανήτη Δία, ενώ η φωτεινότητά του είναι μόλις το 0,05% της φωτεινότητας του Ήλιου (όλο το άρθρο)

Σπουδαία νίκη πέτυχαν στο Βέλγιο τα κορίτσια του Ολυμπιακού, κερδίζοντας με 3-2 σετ την Αστερίξ για την προημιτελική φάση του Challenge Cup. Στις 8 Μαρτίου στου Ρέντη η ρεβάνς. (όλο το άρθρο)