Ο Άρης άφησε πίσω του την αναπάντεχη ήττα πρωταθλήματος από τον Κόροιβο στην Αμαλιάδα και μπήκε «με το δεξί» στο φετινό Basketball Champions (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Ο Αρης άντεξε ένα ημίχρονο στην Τσεχία κόντρα στη Νίμπουρκ στη 2η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ στο μπάσκετ. Η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη κατέρρευσε. (όλο το άρθρο)

Η ΑΕΚ νίκησε 103-101 στην παράταση στην Ιταλία τη Βενέτσια στη 2η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ στο μπάσκετ. Ηταν η πρώτη νίκη της ΑΕΚ στη διοργάνωση. (όλο το άρθρο)

Με την επιθετική τριάδα των Φιρμίνο, Σαλάχ και Κουτίνο σε εξαιρετική κατάσταση, η Λίβερπουλ διέλυσε την Μάριμπορ με σκορ 7-0 (όλο το άρθρο)

Η προσγείωση του Άρη στην ευρωπαϊκή πραγματικότητα του Τσάμπιονς Λιγκ ήταν πάρα πολύ σκληρή. Τόσο που έφερε το -29 (99-70) από τη Νίμπουργκ στην Τσεχία και την πρώτη ήττα για την ομάδα του Γιαννάκη στον όμιλο. (όλο το άρθρο)

“Παρθενική” νίκη και μάλιστα εκτός έδρας στην παράταση για την ΑΕΚ στο Basketball Champions League. Συγκεκριμένα, η Ένωση πέρασε νικηφόρα με 103-101 στην παράταση (85-85κ. (όλο το άρθρο)

Περίπατο έκανε η Λίβερπουλ στην Σλοβενία, συντρίβοντας με 7-0 την Μάριμπορ. Οι κόκκινοι πήραν την πρώτη τους νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ. (όλο το άρθρο)

Ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης αναμένεται να ταξιδέψει το απόγευμα της Τετάρτη στα Τρίκαλα για να υπογράψει συμβόλαιο με τη θεσσαλική ομάδα. Οι δύο. (όλο το άρθρο)

Με μεγάλη άνεση ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στον 2ο γύρο του European Cup στην Αμβέρσα (όλο το άρθρο)

Σε ένα συγκλονιστικό ματς η ΑΕΚ επικράτησε στην παράταση της πρωταθλήτριας Ιταλίας, Βενέτσια, με σκορ 101-103, πετυχαίνοντας (όλο το άρθρο)

Η ΑΕΚ πήρε μεγάλη νίκη, ο Τζέιμς έκανε αφίσα τον Μπράμο και το ματς στη Βενετία θα αποτελέσει την καλύτερη διαφήμιση για το Champions League του μπάσκετ. Γράφει ο Σπύρος Καβαλιεράτος. (όλο το άρθρο)

Γκολ, θέαμα και ρεκόρ επεφύλασσε το πρώτο μισό της τρίτης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ. Τριάντα ένα γκολ,  ισοφάριση  ρεκόρ τερμάτων. (όλο το άρθρο)

Ο ΑΠΟΕΛ έφερε 1-1 με την Ντόρτμουντ στο ΓΣΠ στην 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ισοφάρισε. (όλο το άρθρο)

Η Ντόρτμουντ έμεινε χωρίς νίκη, ύστερα από τρεις αγωνιστικές στον 8ο όμιλο του Champions League, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην Κύπρο, στο (όλο το άρθρο)

Με τέρματα του Τζενκ Τοσούν η Μπεσίκτας έκανε ανατροπή στο Μονακό και έχει 3 νίκες σε ισάριθμα ματς, ενώ η Λειψία πήρε την πρώτη της νίκη στο Champions League επί της Πόρτο (videos) (όλο το άρθρο)

Η εντυπωσιακή εμφάνιση της Λίβερπουλ στη Σλοβενία και η εμφατική νίκη της με 7-0 επί της Μάριμπορ, ξεχώρισε από τα παιχνίδια της Τρίτης, στην 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. . (όλο το άρθρο)

Η ΑΕΚ παραλίγο να στερηθεί την πρώτη μεγάλη της νίκη από την εφαρμογή του νέου κανονισμού στα τελευταία δευτερόλεπτα, όταν ο Λαρετζάκης σταμάτησε τον Τζόνσον. Τα πράγματα όμως είναι εντελώς. (όλο το άρθρο)

Η εντυπωσιακή εμφάνιση της Λίβερπουλ στη Σλοβενία και η εμφατική νίκη της με 7-0 επί της Μάριμπορ, ξεχώρισε από τα παιχνίδια της Τρίτης,  στην (όλο το άρθρο)