Η Ισπανία προηγήθηκε 2-0, αλλά η Ρωσία κατάφερε να φύγει αήττητη στο πιο «χορταστικό» φιλικό της βραδιάς (3-3) που έγινε στην Αγία Πετρούπολη (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

O Βαλέριος Λεωνίδης όχι μόνο έδωσε το παρών στην κηδεία του Ναΐμ Σουλεϊμάνογλου, αλλά φίλησε και το φέρετρο του Τούρκου αρσιβαρίστα, αποτίοντας μ' αυτό τον τρόπο φόρο τιμής στον σπουδαίο αντίπαλό του. (VIDEO). (όλο το άρθρο)

Ισόπαλη 2-2 ήρθε η ομάδα Κ20 του Παναιτωλικού με την αντίστοιχη του ΠΑΣ στα Γιάννενα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 και ο Γκασούκας με δυο γκολ στο 89′ και στο 91′ ισοφάρισε. (όλο το άρθρο)

Δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς με το γκολ του Μοράρ στο 69΄ (όλο το άρθρο)

Με γκολ του Μάρκο Λιβάγια στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ πήρε ισοπαλία 1-1 από τον (όλο το άρθρο)

Ορισμένοι από τους σπουδαίους βετεράνους του ΟΦΗ που θα αγωνιστούν στο φιλικό της Δευτέρας προς τιμήν του Έγκεν Γκέραρντ, βρέθηκαν στο "Βαρδινογιάννειο" για προπόνηση, πειράγματα και αναμνηστικές φωτογραφίες (όλο το άρθρο)

Περισσότεροι από 100 φίλοι του Παναιτωλικού βρέθηκαν σήμερα στα Γιάννινα. Μετά το ματς οι παίκτες της ομάδας πήγαν στο πέταλο που βρίσκονταν και τους ευχαρίστησαν για τη συμπαράστασή τους. (όλο το άρθρο)

Το ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ έληξε ισόπαλο (1-1) με το τριφύλλι να έχει σε καλύτερη μέρα τους Βιγιαφάνιες, Κουρμπέλη, Σιλά και τον άτυχο Μολέντο που τραυματίστηκε (όλο το άρθρο)

Ο Γιάννης Πετράκης υποστήριξε πως ο ΠΑΣ Γιάννινα θα έπρεπε να «καθαρίσει» από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι, ωστόσο παρά το ισόπαλο αποτέλεσμα έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας του. Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της NOVA: «Θα μπορούσαμε να έχουμε καθαρίσει το παιχνίδι στο πρώτο μέρος. (όλο το άρθρο)

Ο Μάρκους Μπεργκ πέτυχε δύο γκολ στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) της Al Ain με την Al Jazira του Χενκ τεν Κάτε κι έφθασε τα έξι σε επτά ματς στην Arabian Gulf League των ΗΑΕ. Στη δεύτερη θέση της κατάταξης η ομάδα του Σουηδού. (όλο το άρθρο)