Μία ακόμα ευχάριστη είδηση για τον Μανόλο Χιμένεθ ενόψει των αγώνων με Ξάνθη και Μίλαν. Ο Ογκνιεν Βράνιες είναι εντάξει και θα βρίσκεται. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Η ΑΕΚ νίκησε 103-101 στην παράταση στην Ιταλία τη Βενέτσια στη 2η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ στο μπάσκετ. Ηταν η πρώτη νίκη της ΑΕΚ στη διοργάνωση. (όλο το άρθρο)

Σε ένα συγκλονιστικό ματς η ΑΕΚ επικράτησε στην παράταση της πρωταθλήτριας Ιταλίας, Βενέτσια, με σκορ 101-103, πετυχαίνοντας (όλο το άρθρο)

Το "Milan TV" πραγματοποίησε μια πρώτη ανάλυση της ΑΕΚ από πρώην διεθνή Ιταλό επιθετικό, στην οποία ξεχώρισε από Αούστρια και Ριέκα, ενώ έγινε ειδική μνεία σε Χριστοδουλόπουλο και Λιβάγια (όλο το άρθρο)

Χωρίς τον Ούρος Τσόσιτς θα ταξιδέψει στο Μιλάνο η ΑΕΚ για το παιχνίδι της Πέμπτης με τη Μίλαν για την 3η αγωνιστική του Europa League. Ο. (όλο το άρθρο)

“Παρθενική” νίκη και μάλιστα εκτός έδρας στην παράταση για την ΑΕΚ στο Basketball Champions League. Συγκεκριμένα, η Ένωση πέρασε νικηφόρα με 103-101 στην παράταση (85-85κ. (όλο το άρθρο)

Ο παραγωγός του Sport24 Radio 103,3, Αντρέα Παλομπαρίνι, που περιέγραψε το ντέρμπι μεταξύ της Μίλαν και της Ίντερ, αναλύει στο Sport24.gr τα προτερήματα και τα τρωτά σημεία των "ροσονέρι". (όλο το άρθρο)

Οι Έλληνες που έδειξαν τον δρόμο, ο Γκριν που βγήκε μπροστά και το σωστό διάβασμα του αγώνα. Το Sport24. (όλο το άρθρο)

Η προσγείωση του Άρη στην ευρωπαϊκή πραγματικότητα του Τσάμπιονς Λιγκ ήταν πάρα πολύ σκληρή. Τόσο που έφερε το -29 (99-70) από τη Νίμπουργκ στην Τσεχία και την πρώτη ήττα για την ομάδα του Γιαννάκη στον όμιλο. (όλο το άρθρο)

Η ΑΕΚ πήρε μεγάλη νίκη, ο Τζέιμς έκανε αφίσα τον Μπράμο και το ματς στη Βενετία θα αποτελέσει την καλύτερη διαφήμιση για το Champions League του μπάσκετ. Γράφει ο Σπύρος Καβαλιεράτος. (όλο το άρθρο)

Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Μανόλο Χιμένεθ, παραδέχθηκε κατά την αναχώρηση για το Μιλάνο ότι η Ένωση έχει θέμα στην άμυνα, ξεκαθάρισε ότι δεν θα "ταμπουρωθεί" και τόνισε ότι έχει πολλά να κερδίσει και να χάσει από αυτό το ματς (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός θα γίνει απόψε η 5η ελληνική ομάδα που θα αντιμετωπίσει στο "Camp Nou" την Μπαρτσελόνα. Οι ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Πανιώνιος και Παναθηναϊκός έχουν 6 ήττες σε ισάριθμα ματς με τέρματα 3-26, ενώ μόνο ο Μιχάλης Κωνσταντίνου κατάφερε να προβληματίσει τους Καταλανούς (videos). (όλο το άρθρο)