Εκτός ομάδας έθεσε τον Σταύρο Παπαδόπουλο ο Φίλιππος. Αιτία είναι η αγωγή που κατέθεσε εις βάρος του συλλόγου ο αθλητής διεκδικώντας χρήματα που του οφείλονταν από την περίοδο Τραπεζανλίδη. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

ειδήσεις

«Είναι αναφαίρετο δικαίωμα των πολιτών η κριτική των δικαστικών αποφάσεων» δήλωσε ο υπουργός Δικαιοσύνης, Σταύρος Κοντονής, σχολιάζοντας την αντιπαράθεση που είχε με τον πρόεδρο του ΣτΕ για το θέμα των δηλώσεων «πόθεν έσχες» δικαστών και εισαγγελέων. Απευθυνόμενος στον πρόεδρο του ΣτΕ, είπε ότι ξεπέρασε κάθε όριο με την «ακραία και άδικη φρασεολογία» που χρησιμοποίησε. (όλο το άρθρο)

Με τον Κοθρά να σκοράρει αστάματητα στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Φίλιππος μετέτρεψε ένα αμφίρροπο ματς σε περίπατο και επικράτησε με 91-67. . (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Νέα στοιχεία τα οποία «δένουν» ακόμη περισσότερο την υπόθεση με τη Σαουδική Αραβία και την εμπλοκή του φερόμενου ως μεσάζοντα Βασίλη Παπαδόπουλου έδωσε στη δημοσιότητα η ΝΔ δια της εκπροσώπου του κόμματος Μαρίας Σπυράκης. Σύμφωνα με τα στοιχεία, αποδεικνύεται περίτρανα ότι σφαίρες και βλήματα από το εργοστάσιο Παπαδόπουλου διοχετεύτηκαν στη Ράκα τον Ιούλιο του 2014. (όλο το άρθρο)

Ο Φίλιππος ήταν ο μεγάλος νικητής στο παιχνίδι της Βέροιας, όπου επικράτησε με σκορ 91-67 κόντρα στη Νίκη Βόλου, Βαριά ήττα της ΓΕΑ στα Γρεβενά. Στη Βέροια ο Φίλιππος έδειξε να δυσκολεύεται στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τη Νίκη να παρουσιάζεται στο παρκέ άκρως ανταγωνιστική, με το σκορ της πρώτης περιόδου να είναι το 18-19 ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ - Βαριά ήττα της ΓΕΑ στα Γρεβενά . (όλο το άρθρο)