Στη Διημερίδα με θέμα το νέο θεσμικό πλαίσιο για την ανακύκλωση που συνδιοργάνωσαν το ΥΠΕΝ και ο ΕΟΑΝ, στη Θεσσαλονίκη, ο Αναπληρωτής Υπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας, Σωκράτης Φάμελλος, ανακοίνωσε ότι το επόμενο δίμηνο θα εγκριθεί η ένταξη και χρηματοδότηση 27 έργων διαχείρισης στερεών αποβλήτων, σε όλη τη χώρα, ύψους 137 εκατομμυρίων ευρώ. Συγκεκριμένα, ο Σωκράτης The post Υπ. (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Ο Αύγουστος του 2017 ήταν ο δεύτερος θερμότερος Αύγουστος στη σύγχρονη μετεωρολογική ιστορία της Γης, εδώ και 137 χρόνια, σύμφωνα με το Ινστιτούτο Διαστημικών Μελετών Goddard της Αμερικανικής Διαστημικής Υπηρεσίας (NASA) στη Νέα Υόρκη. . (όλο το άρθρο)

"Η διαδικασία απάντλησης πετρελαιοειδών από τις δεξαμενές του «Αγία Ζώνη ΙΙ» έχει προχωρήσει αρκετά, ήδη έχουν απαντληθεί πάνω από τα 2/3 (1533 κυβικά)" δήλωσε ο υφυπουργός Ναυτιλίας (όλο το άρθρο)

οικονομία

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά επικράτησε με 2-1 του Λεβαδειακού, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στον 2ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας. . (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝΝέα στοιχεία για τον πλοιοκτήτη του δεξαμενόπλοιου «Αγία Ζώνη ΙΙ», ήρθαν στο φως της δημοσιότητας. Κατηγορία: Ελλάδα. (όλο το άρθρο)

Ολοκληρώθηκε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια για τον Παναιτωλικό -όχι μόνο φέτος- αλλά στην ιστορία του στη Super League με Μάζουρεκ και Κλέσιο (με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο) να δίνουν το πρώτο φετινό τρίποντο στην ομάδα του Αγρινίου. 89′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. (όλο το άρθρο)

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του εφετινή νίκη στη Super League, με 3-0 επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Το ματς είχε τελειώσει από το πρώτο 45λεπτο με τα γκολ των Ουάρντα (27΄) και Μανούσου (28΄, 35΄). (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του εφετινή νίκη στη Super League, με 3-0 επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Το ματς είχε τελειώσει από το πρώτο 45λεπτο με τα γκολ των Ουάρντα (27') και Μανούσου (28', 35'). (όλο το άρθρο)