οικονομία

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα Ολυμπιακός - Οσμανλίσπορ, για τη φάση των «32» του Europa League. . (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

ειδήσεις

Σερί δύο αρνητικών αποτελεσμάτων στο τουρκικό πρωτάθλημα διέκοψε η Μπάνβιτ καταβάλλοντας την Γκαζιαντέπ του Στέφανου Δέδα με 83-77. Άνετα η Φενέρμπαχτσε, εύκολα και η Εφές πριν τη «μάχη» της με τον Ολυμπιακό. (όλο το άρθρο)

Επιστρέφει η Aegean και η Ολυμπιακή στον αεροπορικό χάρτη της Μήλου (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Ένταση επικράτησε έξω από το Κλειστό Γυμναστήριο Γλυφάδα λίγο πριν ξεκινήσει ο τελικός κυπέλλου μπάσκετ γυναικών ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στον (όλο το άρθρο)

οικονομία

Ο Ντάνι Μπλιντ αποτελεί παρελθόν για την Εθνική ομάδα της Ολλανδίας από σήμερα, μία ημέρα μετά την ήττα στη Βουλγαρία με 0-2 για την προκριματική φάση του Μουντιάλ της Ρωσίας. . (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Πανέτοιμος ενόψει ΑΕΚ ο Παναθηναϊκός Με μία προπόνηση στο ΟΑΚΑ και δίχως αγωνιστικά προβλήματα ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Παναθηναϊκού εν όψει ΑΕΚ. Στο κλειστό των ολυμπιακών εγκαταστάσεων, ως φιλοξενούμενοι όμως,. (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Στην τελευταία επίθεση της πρώτης παράτασης ο Ρόκο Λένο Ούκιτς έχασε την ευκαιρία να πετύχει το νικητήριο καλάθι για την ΑΕΚ, κόντρα στον Ολυμπιακό (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε κυπελλούχος Ελλάδας για δεύτερη σερί χρονιά μετά την εύκολη επικράτηση του με 103-68 επί του Πανιώνιου στο τελικό που διεξήχθη στο κλειστό "Μάκης Λιούγκας" στην Γλυφάδα (όλο το άρθρο)

Ο Κλέσιο Μπαούκε του Παναιτωλικού άνοιξε τον δρόμο στην Εθνική Μοζαμβίκης για την φιλική νίκη κόντρα στην Αγκόλα. Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός σκόραρε με κοντινό πλασέ γράφοντας το 1-0, για να έρθει λίγο αργότερα ο Χερέλνισον με αυτογκόλ να κάνει το τελικό 2-0. (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Η Αγγλία - στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 6ου προκριματικού ομίλου για το Μουντιάλ 2018 - κάνοντας τα απολύτως απαραίτητα, επικράτησε της Λιθουανίας με 2-0. Και διατηρείται στην κορυφή της βαθμολογίας. (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Η Αρμενία - με βασικό τον μέσο της Ξάνθης, Μάρκος Πινέιρο Πιτσέλι - νίκησε το Καζακστάν με 2-0. Και προσωρινά ανέβηκε στην 4η θέση, πάνω από τη Ρουμανία που αγωνίζεται αργότερα. (όλο το άρθρο)

Τα Τρίκαλα συνεχίζουν την ξέφρενη πορεία τους στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής πετυχαίνοντας την 7η συνεχόμενη νίκη τους αυτή τη φορά κόντρα στον Αρη με 1-0. . (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Η εθνική ομάδα, ανήμερα της επετείου για την επανάσταση του 1821, έφτασε… μια ανάσα από το να πανηγύρισει μια σημαντική νίκη. Μέχρι το 90ο λεπτό προηγούνταν του Βελγίου με 1-0,. (όλο το άρθρο)

ΜΕ 4-0 επιβλήθηκε σήμερα ο Παμμηλιακός επί του Πανσιφναϊκού στον αγώνα που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Μήλου για την τελευταία αγωνιστική της Β' Κατηγορίας του Παγκυκλαδικού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου. Τα γκολ Σοσόλι και Αργύρης. (όλο το άρθρο)

νΜε νίκη 4-0 απέναντι στον Πανσιφναϊκό έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για φέτος ο Παμμηλιακός. Στον αγώνα που έγινε το πρωί στη Μήλο και έκλεισε και επίσημα τις αγωνιστικές της Β΄κατηγορίας, η ομάδα της . (όλο το άρθρο)

Είμαστε μία ανάσα κοντά στο φετινό Madwalk by Aperol Spritz. Tο μοναδικό Fashion Music Project θα πραγματοποιηθεί  τη Δευτέρα 27 Μαρτίου στο Ολυμπιακό Κέντρο Ξιφασκίας. (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Ο Ολυμπιακός συνέχισε την Κυριακή την προετοιμασία του ενόψει της αυριανής (27/3, 16:00) εκτός έδρας αναμέτρησης με το Ρέθυμνο για την 23η αγωνιστική της Basket League. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Έρικ Γκριν. (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Ο Φοίνικας Σύρου παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ νίκησε με 3-2 τον Παναθηναϊκό και πλέον οι δύο ομάδες θα αναμετρηθού και πάλι στα πλέι οφ καθώς οι συριανοί πήραν την 7η θέση και οι 'πράσινοι' την 3η θέση (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ από τον Παμβοχαϊκό στο Βραχάτι αλλά με αντεπίθεση διαρκείας επικράτησε με 3-2 σετ και εξασφάλισε την δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο και στα πλέι οφ θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης που τελικά κατατάχθηκε στην 7η θέση (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Ένταση επικράτησε έξω από το Κλειστό Γυμναστήριο Γλυφάδας λίγο πριν ξεκινήσει ο τελικός κυπέλλου μπάσκετ γυναικών ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στον Πανιώνιο. Περίπου 60 άτομα που φορούσαν διακριτικά μιας εκ των δύο ομάδων επιτέθηκαν με πέτρες και βόμβες μολότοφ εναντίον διμοιρίας των ΜΑΤ. (όλο το άρθρο)