Μια διεθνής πολυκεντρική μελέτη που διεξήχθη σε 13 Κέντρα Μνήμης στο Μονακό της Γαλλίας μελέτησε αν η μακροχρόνια χρήση ωμέγα 3 λιπαρών παρέχει σημαντικά οφέλη στους ηλικιωμένους ασθενείς με προβλήματα μνήμης. . (όλο το άρθρο)

Εκτός λειτουργίας έχει τεθεί η γραμμή 3 του Μετρό από τις 9 το βράδυ, λόγω προβλήματος στη σηματοδότηση (όλο το άρθρο)

Σε μεγάλο ασθενή εξελίσσεται το ιατρικό απόρρητο των ασθενών στο ΕΣΥ, καθώς σε πολλά νοσοκομεία της χώρας οι φάκελοι στοιβάζονται στις σκάλες (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Νεκρός, φέροντας τραύμα από σφαίρα στο κεφάλι, εντοπίστηκε στις 3 μ.μ. (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Την πρώτη ήττα της στο εφετινό ιταλικό πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα η πρωτοπόρος Ίντερ. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι, η οποία μέχρι σήμερα μετρούσε 12 νίκες και 4 ισοπαλίες, ηττήθηκε 3-1 από την Ουντινέζε. (όλο το άρθρο)

Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο Παναιτωλικός από τον Αστέρα στην Τρίπολη για το πρωτάθλημα Κ20 της Super League. Η ομάδα μας, που είχε αρκετές απουσίες, έχασε σημαντικές ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο για να πάρει προβάδισμα στο σκορ. (όλο το άρθρο)

ειδήσεις

Ο Ατρόμητος απέδειξε πως δίκαια χαρακτηρίζεται η ομάδα-έκπληξη της φετινής σεζόν. Η ομάδα του Περιστερίου, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αμρ Ουάρντα, που πέτυχε δύο γκολ σε δύο λεπτά, νίκησε μέσα στην Κέρκυρα την ομώνυμη ομάδα με 3-1. (όλο το άρθρο)

Προβάδισμα 9,4 ποσοστιαίων μονάδων έχει η ΝΔ έναντι του ΣΥΡΙΖΑ, σύμφωνα με δημοσκόπηση της MRB ενώ το Κίνημα Αλλαγής κατατάσσεται στην τρίτη θέση με διψήφιο ποσοστό. Βάσει των στοιχείων, το κόμμα των Ανεξάρτητων Ελλήνων βρίσκεται κάτω από το όριο του 3%. (όλο το άρθρο)